Vystúpenia

Šermiarske vystúpenie

Vstúpte s nami do histórie!  Predstavíme vám najznámejšie chladné zbrane v pútavých choreografiách. Uvidíte súboje šermiarov, hromadné akčné scény s prvkami kaskadérstva, ale aj krátke ukážky šermiarskej techniky plné humoru a triky s vlajkou a ďalšími zbraňami. Vystúpenie prebieha v sprievode bubeníkov. 

Šermiarske vystúpenie dokážeme zasadiť do ľubovoľného obdobia (stredovek, renesancia, apod.) a v prípade záujmu je možné prezentovať aj ukážky dobových palných zbraní.

Dĺžka vystúpenia: 15 min.

Počet účinkujúcich: 5 – 10

Dobová armáda

alebo „Na život a na smrť“

Zaujíma vás, ako v minulosti bojovali veľké armády? V našom vystúpení s názvom Dobová armáda – Na život a na smrť vám predstavíme vojenské taktiky 15. a 16. storočia, pikanierske formácie a manévre aj špeciálne zbrane ako napríklad obojručný meč. Program je plný humoru a akčných skupinových scén. No a čo by to bolo za pikaniersku armádu, ak by sa nepostavili jazde na koňoch? 🙂 

Vystúpenie si vyžaduje dostatočný priestor na manévre. Je preto vhodné skôr na väčšie podujatia – historické festivaly a mestské slávnosti.

Dĺžka vystúpenia: 15-20 min.

Počet účinkujúcich: 8

Réžia: Miroslav Kasprzyk

Ohňová show

Umenie ovládať oheň fascinovalo ľudí rovnako v minulosti, ako aj dnes. Sledujte so zatajeným dychom fascinujúce triky, žonglovanie s ohňom a pútavé choreografie.

Naša fire show predstavuje nezabudnuteľný zážitok s dôrazom na bezpečnosť, kostýmy a žonglérske triky a choreografie s ohnivými pomôckami.

Dĺžka vystúpenia: 10 min.

Počet účinkujúcich: 2-6

Dobová hudba Musica Ursusica

Repertoár skupiny Musica Ursusica tvoria inštumentálne aj spievané piesne, upravená stará hudba (stredovek, renesancia), známe filmové skladby aj rytmická world-music (slovenské, české, bretónske alebo írske piesne). Aranžmány skladieb sú upravené pre zaujímavé nástroje ako husle, píšťaly, buzuki, gitara, basgitara aj bubny a perkusie.

Počet účinkujúcich: 6

Dĺžka vystúpenia: podľa dohody

Programy na mieru

Hľadáte na svoje podujatie niečo špeciálne? Využite naše dlhoročné skúsenosti a zverte nám svoju predstavu. Radi ušijeme pre našich klientov ponuku doslova na mieru. Dokážeme zabezpečiť plnohodnotný dobový program, kostýmy aj výzbroj podľa želania.

Vybrali ste si z našej ponuky alebo máte nejaké otázky? Radi vám poskytneme viac informácií a vypracujeme konkrétnu cenovú ponuku.