Služby

Historický tábor, stany a vybavenie

Dobový tábor zabezpečí autentickú atmosféru a stane sa atraktívnou súčasťou každého podujatia. Máme k dispozícií historické stany, prístrešky a ďalšie rekvizity táborového života (stoly, lavice, vlajky, dobový riad, ohnivé lampáše a koše).

Stany a vybavenie môžu byť zapožičané samostatne ako kulisy či dekorácia, prípade slúžiť na prezentáciu dobového života (hlavne na historických festivaloch a mestských slávnostiach).

Historický sprievod a čestná stráž

Slávnostný pochod historickej vojenskej jednotky môže zahajovať podujatie alebo byť jeho spestrujúcou súčasťou (príchod významnej osoby v historickom sprievode, slávnostná brána, čestná salva, apod.) Súčasťou historického sprievodu sú samozrejme bubeníci, vlajkonosiči, rytieri a vojaci so zbraňami. Historický pochod môže byť doplnený o ukážky šermiarskych súbojov alebo krátke scénky.

Čestná stráž je vhodná pre firemné podujatia, kde dotvára historickú atmosféru. Čestnú stráž je tiež možné využiť ako uvádzačov či inšpicientov.

Historické detské hry

Pre najmenších ponúkame aj zábavné hry a aktivity, ktoré v modernej dobe už len tak nezažijú. K dispozícií máme niekoľko zaujímavých hier rôznych náročností, ktoré si môžete vybrať jednotlivo alebo vhodne skombinovať:

 • Hod krúžkami na terč
 • Rebrík (Spin Ladder) – hod na presnosť
 • Drevený petanque
 • Koordinačná hra
 • Šach
 • Rybačka
 • Skákací panák
 • Drevené pexeso

 

Drevený kolotoč

Obľúbená atrakcia, ktorú určite poznáte z mestských trhov aj historických festivalov. Prútené koše majú nosnosť 30 kg a kolotoč funguje na 100 % ekologický pohon 🙂 Historický kolotoč je zhotovený profesionálnym výrobcom, takže spĺňa bezpečnostné požiadavky.

Historická strelnica

Jedna z najobľúbenejších atrakcií na každom podujatí je určite historická strelnica. Ponúkame na výber niekoľko druhov lukov rôznej náročnosti, aby si svoju presnosť dokázali vyskúšať malí aj veľkí návštevníci. Naši šermiari veľmi radi predvedú a vysvetlia všetko potrebné pre správnu a presnú streľbu.

Pri streľbe používame aj bezpečnostnú zástenu, stále je však nutné historickú strelnicu umiestniť na vhodné miesto. Radi s vami skonzultujeme možnosti umiestnenia historickej strelnice na vašom podujatí.

Ukážka historických zbraní

Pre návštevníkov podujatí ponúkame možnosť pozrieť si historické zbrane z obdobia stredoveku a renesancie. Získajú tak predstavu o skutočnej váhe meča, môžu si skúsiť nasadiť rytiersku prilbu alebo krúžkovú košeľu. Zbrane sú vystavené na drevenom stojane, ktorý môže byť súčasťou historického  tábora, šermiarskeho vystúpenia, strelnice alebo ako samostatná atrakcia.

K dispozícií budú samozrejme naši šermiari, ktorí môžu v prípade záujmu poskytnúť zaujímavý výklad k jednotlivým zbraniam a veľmi ochotne odpovedia na všetky otázky.

Zapožičanie kostýmov a zbraní

Chceli by ste na svojom podujatí pravú historickú atmosféru? Potrebujete konkrétnu rekvizitu? V prípade záujmu vieme zapožičať rôzne mužské a ženské kostýmy, doplnky, pokrývky hlavy alebo zbrane a iné vybavenie. Historické kostýmy sú vhodné pre moderátorov, inšpicientov, hostesky, predstaviteľov firemných večierkov, apod.

Škola šermu

Naši šermiari sa venujú aj výučbe pre skupiny historického šermu, školy alebo divadlá a hercov:

 • základy historického šermu
 • techniky šermu s rôznymi zbraňami (stredovek, renesancia)
 • kaskadérske základy
 • divadelné formy a herecká príprava
 • konzultácia pri tvorbe programov a šermiarskych choreografií
 • workshopy ohňovej show

Vybrali ste si z našej ponuky alebo sa nás chcete niečo opýtať? Radi vám poskytneme viac informácií a vypracujeme konkrétnu cenovú ponuku.

Kontaktujte nás